Meddig tart a hitelminősítők türelme Magyarországgal szemben? És az elemző válasza: "nagy kérdés, meddig tart a hitelminősítők türelme" szeretnék gratulálni az elemzőnek....
nem biztos, hogy meg leszel dicsérve! De akárhogy is, szerintem a friss pénzeket a pillanatnyi széljárásnak megfelelően érdemes betenni, és most, ma hozamemelkedés van (sőt mostanában), így ma, most BMÁP inkább * (A fenti vélemény nem befektetési tanács!)
Kamatszámítás algoritmusa: Tényleges/360 A kifizetendő kamat mértéke (0,01%-ra kerekítetten) a kamatfizetési időpontok között ténylegesen eltelt naptári napok – szökőév esetében az eltelt napok számolásánál február 29-ét is figyelembe véve – és a 360 napos év alapján kerül meghatározásra. 2029N-ből másoltam. Valóban benne van. Na látod, pont ezért vették fel anno sokan a CHF hiteleket, el se olvasták mit vesznek fel.
a diszkont kincstárjegyek aukciós hozamait 360-nal szokták számolni, így ez az alapja a (forgalommal súlyozott) aukciós átlaghozamnak, ami a kamatbázis
normálisan befektetsz? Minden befektetés normális. kockázat, hozam, likviditás.ezekkel mérem. alapnak nekem megfelel a nettó 6,5-7% kamat látraszóló számlaként 99% kockázatmentes, a hozam ehhez teljesen megfelelö. A befalapok zöme mit adna nettó 6,5%ért.
sok elméletet rá lehet húzni, lett volna sok módszer pl a szplittelés lengyel módra, én az eur egyoldalú bevezetésre tippeltem, ez sztem mindig egy opció. Majd megveszem mató új könyvét ha lesz és orbánét is. Többször szerettem volna légy lenni Orbán hajtókáján.
Én úgy tervezek 5 évre, hogy a céljaimhoz igazítom az állam papírokat. Idén szeptemberben esedékes ingatlan részletre: 5,2 Pmáp vagy 7,36-os Bmáp. Ahogy majd alakul addigra. Jövőre esedékes ingatlanra vagy Pmáp, vagy ha idei Bmáp. Ahogy a helyzet adja. 5 évre bent hagyni Fix 6,5-ért. Ehhez nem szeretnék nyúlni.
Egyszerűbb volt ez. 2022 szeptemberben kezdett nagy baj lenni, aztán októberben meg még nagyobb baj, forint ytd már 20%-ot gyengült, infláció pefig 20% fölé mászott. Kényszerhelyzet volt, vagy ezt csinálják, vagy ma már a nép által bevezetett euró lenne a pénz, mint pár volt jugoszláv államban. Na ezt nem akarták. Azért tartott 2 évig a pénzeső, mert a ksh csak 2023 szeptemberben állt neki kreatívkodni.
"Sztem. egyik oldalról: Az inflációkövető+ os állampapírok nem tettek jót a gazdaságnak, szép kamatok voltak." Muszáj volt kellett a pénz az államháztartási hiányra.
"Elvileg jó döntése volt matónak: átlakították az államadósság
szerkezetét, nagyobb pénz ment a lakossághoz ami előbb utóbb a
fogyasztásra is kihat." Mivel kevés ember kapja a kamatot ők nem költik el, köztük én sem. Aki költené annak nem volt állampapírja sem. "A kormány alapból jót akart a válság után rádurrantottak egy kicsit a
gazdaságra, de amikor elérte a kritikus pontot és beindult 1-2 ágazat
akkor még ráöntöttek egy kanna benzint. Olvastam tanulmányokat amiben
azt írták az erős középréteg kialakítása az kulcsfontosságú. Ezért
engedték el az olajozást meg egy-két témát." Ez igaz, de előtte is durrantott meg azóta is, ezt majd valakinek ki kell fizetnie és a 20 évre bevállalt támogatásokat is. Ha normálisan befektetsz, nincs mindennap ATH.
Sztem. egyik oldalról: Az inflációkövető+ os állampapírok nem tettek jót a gazdaságnak, szép kamatok voltak. Nem befektetésre mentek a pénzek hanem állampapírba. Az is igaz volt egy válság és gazdasági bizonytalanság, a magas infláció miatt visszaesett a fogyasztás. Még a vállalkozások is inkább kamatra rakták a pénzüket. Volt idő átrendezni a sorokat, optimalizálni a cégek működését, alapszínten elketyegtek. Azt érzi mindenki jelentős hozamot kapott, pedig előző évi inflát kapták vissza némi plusszal. De aztán mégsem, az emberek visszafogták a fogyasztást és tudatosabban költöttek akciókban vásároltak így az ABC infláción és a rezsiköltségen kívül kevésbé érintette őket az infla, főleg mindez emelkedő bérek mellett. A régi 1-2-3% kamatokat könnyen elengedték de a mostani 15-20% már a holdról is látszik, megérezhető. Nőttek a bérek és ráéreztek az emberek a takarékoskodás ízére, a tudatos befektetésre. Furcsa és egyszeri konstelláció: támogatott kamatú hitelek, magasabb bérek, állami támogatások, és már a mostani generáció kezd örökölgetni már van mit, az ingatlanárak elszálltak ha örököltek egy lakást az már 40-80millió. Elvileg jó döntése volt matónak: átlakították az államadósság szerkezetét, nagyobb pénz ment a lakossághoz ami előbb utóbb a fogyasztásra is kihat. Nagyrészt olyan pénzekkel sikerült finanszírozni a hiányt amik alapból a bankokat gazdagította, céltalanul lebzseltek nulla kamattal vagy a befőttes üvegekben gubbasztottak. A kormány alapból jót akart a válság után rádurrantottak egy kicsit a gazdaságra, de amikor elérte a kritikus pontot és beindult 1-2 ágazat akkor még ráöntöttek egy kanna benzint. Olvastam tanulmányokat amiben azt írták az erős középréteg kialakítása az kulcsfontosságú. Ezért engedték el az olajozást meg egy-két témát. Mert azt mondták a természetes kialakulása a középrétegnek túl hosszú folyamat lenne. Mindeközben a világ is fenekestől felfordult új leosztások vannak. Tanulságos és nagyon izgalmas időszak. "Minden nap ATH"
viszont lehet, hogy a profiknak tudnak újat mondani, mert ők szokták előszeretettel mondogatni, amit persze senki nem ért rajtuk kívül: "cash is the king", amit a jelek szerint mégis nagyon is sokan tudtukon kívül vallanak
remélem, nem bántódnak meg a nevezett írás szakértő szerzői, de itt a jelek szerint azt mindenki tudja, amit szenzációs felfedezésnek állítanak be, hogy a pénzt be kell fektetni
Van itt pénz kérem, illetve lenne ha befektetnék: "MNB statisztikái szerint 19 236,1 milliárd forintot tartottak 2025. első negyedévében a magyarok készpénzben és szabadon a bankszámlájukon. Minden magyarra több, mint 2 millió forint lekötés nélküli pénz jut. De mennyit bukott a lakosság azzal, hogy hagyott parlagon heverni ennyi pénzt?A Bankmonitor.hu ingyenes szolgáltatásokat nyújtó weboldal: több, mint 30 bank és pénzügyi szolgáltató több ezer termékének objektív összehasonlítása, szakértői írások a jó és megalapozott pénzügyi döntésekért.Az MNB előzetes adatai alapján 2025. I. negyedévében 7063,4 milliárd forint készpénzt tartottak a magyar háztartások, emellett további 12 172,8 milliárd forint hevert lekötés nélkül szabadon a bankszámlákon. Ez összesen 19 236,1 milliárd forint, aminek könnyen lehetett volna jobb helyet is találni.A 2024. utolsó negyedévhez képest érdemben emelkedett ez az érték, akkor 18 518,7 milliárd forintot tartott készpénzben, bankszámlákon a lakosság. Ez önmagában 3,8 százalékos növekedésnek felel meg. Sőt a 2024. első negyedévi adatokhoz képest 12,4 százalékos növekedés figyelhető meg.A KSH adatai alapján 2025. január elsején 9 540 000 főre tehető a magyar népesség, ez alapján minden magyarra 2 016 367 forint jut, mely otthon készpénzben, vagy lekötés nélkül a bankszámlán hevert.Mennyit nyertek volna a magyarok, ha befektetik ezt az összeget?A készpénz természetesen nem kamatozik és a legtöbb banknál a látra szóló betéti kamat is elhanyagolható. Vannak olyan speciális megtakarítási számlák, melyeknek a kamata értelmezhető – jelenleg 3-4% körüli -, de vélhetően a látra szóló egyenleg jelentős része nem ilyen számlákon van/volt.A Bankmonitor szakértői szerint ennél érdemben magasabb kamatot lehetett elérni néhány lakossági állampapírral az elmúlt időszakban. Az egy éve elérhető 2032/J PMÁP induló éves kamata 7,90% volt. Ha a visszaváltási árfolyam 99% – azaz 1% az eladás költsége -, akkor is 6,90% hozam volt elérhető a befektetéssel. Ilyen kamat mellett a teljes 2025. első negyedévi lekötetlen állománnyal több, mint 1327 milliárd forint nyereséget lehetett volna elérni egy év alatt. Ez fejenként 139 129 forint, ennyit hagytak nagyjából a magyarok veszni azért, mert nem helyezték el a pénzüket egy relatív alacsony kockázatú termékbe.Természetesen más befektetéssel akár még magasabb hozam érhető el, de azokhoz más kockázati szint kapcsolódik."
Magyar Állampapír tulajok